Magneris

Magneris - Zestaw do magnetoterapii mobilnej.

W skład zestawu wchodzą sterownik i dwuczęściowy aplikator płaski, wraz ze statywem na kółkach i półką na aparat. Zwarta konstrukcja umożliwia jego łatwy transport.

Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny dwuczęściowy aplikator płaski, wytwarzający pole magnetyczne skupione pomiędzy częściami aplikatora, umożliwiający jego maksymalnie wykorzystane w miejscu objętym zmianą chorobową.
Kolejną zaletą tego rozwiązania jest znaczne ograniczenie oddziaływania pola magnetycznego na osoby obsługujące aparat oraz znajdujące się w pobliżu urządzenia.

Do zalet aplikatora zaliczyć można również system sygnalizacji granic i obecności pola magnetycznego oraz niezależną regulację położenia w dwóch osiach, dzięki czemu dopasowanie pozycji do obszaru poddawanemu terapii staje się niezwykle łatwe.
Indukcja, mieszcząca się w zakresie 2,5-9 mT w polu terapeutycznym, jest porównywalna z wartością charakterystyczną dla stacjonarnych zestawów do magnetoterapii.

Co ważne, Magneris we współpracy z aplikatorem płaskim cechuje się znacznie niższym poborem mocy oraz ilością wydzielanego ciepła.

Zestaw dodatkowo wyposażony jest w siłownik pneumatyczny, równoważący ciężar części aplikacyjnej, co znakomicie poprawia komfort użytkowania.

Opcjonalnie istnieje możliwość rozbudowy zestawu o tradycyjną leżankę z aplikatorem szpulowym o średnicy 60 cm.

Folder Magneris (PDF - 782kB)

Cennik ASTAR ( Astar ABR ) (PDF - 427kB) Ceny producenta + korzystne upusty na zestawy.