Avaco

Avaco - aparat do terapii podciśnieniowej.

Avaco jako urządzenie do terapii podciśnieniowej stanowi znakomite uzupełnienie aparatu do elektroterapii. Pracując samodzielnie pełni funkcję aparatu do terapii podciśnieniowej, w połączeniu zaś z elektrostymulatorem służy do aplikacji prądów poprzez ssawki z wbudowanymi elektrodami.

Dzięki podciśnieniowemu mocowaniu elektrod wykonywanie zabiegów elektroterapii jest znacząco ułatwione szczególnie w miejscach, gdzie trudno użyć elektrod płaskich. Ponadto w trybie pulsacyjnym występuje efekt mechanicznego masażu, co daje dodatkową korzyść – zwiększenie ukrwienia i metabolizmu.

Unikalną cechą urządzenia jest tryb pracy synchronizowanej z generowanym prądem. Podciśnienie jest zwiększane w fazie stymulacji, a obniżane w czasie odpoczynku. Tryb ten dedykowany jest do współpracy z programami treningowymi generowanymi przez elektrostymulator.

Samouszczelniające się ssawki podnoszą znacznie komfort użytkowania, szczególnie w przypadku pracy jednoobwodowej. Opcja wyboru różnych rozmiarów ssawek wpływa efektywnie na optymalizację terapii – zależnie od rodzaju prądu i miejsca aplikacji.

Funkcjonalność:
- samouszczelniające się ssawki,
- dwa obwody wyjściowe,
- możliwość regulacji podciśnienia,
- niezależne gniazda do aplikacji elektrod do elektroterapii,
- wydajna, cicha pompa,
- ergonomia,
- kontrola parametrów pracy podczas wykonywania zabiegu,
- dedykowany tryb do opróżniania cieczy ze zbiornika,
- sygnalizacja napełniania zbiornika.

Tryby pracy:
- ciągły,
- pulsacyjny,
- pulsacyjny zmienny,
- zsynchronizowany z prądem,
- pulsacyjny ze zwiększonym podciśnieniem dolnym.

Folder Avaco (PDF - 261kB)

Cennik ASTAR ( Astar ABR ) (PDF - 539kB) Ceny producenta + korzystne upusty na zestawy.